در حال بارگذاری...
    1. ورود
    2. English

پرسش و پاسخ1- سامانه همراه 24 بر روی کداميک از اپراتورهای موجود فعال است ؟
سامانه همراه 24 در حال حاضر بر روی اپراتورهای ايرانسل، همراه اول ، تاليا و موبايل کيش فعال است.

2- آيا سيمکارتهاي اعتباري نيز قابليت اتصال به سامانه همراه 24 را دارند؟
بلي ، خدمات سامانه همراه 24 بر روی تمامي سيمکارتهای اپراتورهای موجود( چه دائمي وچه اعتباري) ارائه می گردد .

3- آيا هر مدل گوشی قابليت اتصال به سامانه را دارا می باشد؟
بلی، سامانه به گونه ای طراحی شده است که امکان اتصال برای انواع مدل ها ی تلفن همراه امکان پذیر می باشد..

4- آيا لازم است تغييراتي در تنظيمات پيش فرض گوشي تلفن همراه خود به منظور اتصال به سامانه انجام دهم؟
خير نيازي به هيچگونه تغييري در تنظيمات پيش فرش گوشي تلفن همراه نيست.

5- آيا جهت اتصال به سامانه همراه 24 می بايست نرم افزار خاصي روي گوشي تلفن همراه خود نصب نمود ؟
خير، اين سامانه مبتنی بر فناوری USSD است و نيازی به نصب نرم افزار در گوشي تلفن همراه ندارد.

6- جهت اتصال به سامانه همراه 24 چه بايد کرد ؟
دارندگان تلفن همراه به منظور استفاده از خدمات همراه 24 فقط کافيست *724# را بر روی گوشی تلفن همراه خود شماره گيری نموده و پس از انتخاب زبان منوی خدمات را مشاهده نمايند.

7- آيا لازم است به منظور استفاده از خدمات ثبت نام نماييم؟
خير شما قادر خواهيد بود بدون ثبت نام از خدمات اين سامانه استفاده نماييد، فقط درصورتيکه تمايل به ثبت کارت بانکی خود را از طريق سايت داشته باشيد می بايست ابتدا در سايت http://hamrah24.sep.ir ثبت نام نموده سپس کارت/کارتهای بانکی خود را ثبت نموده و از آن طريق حساب خود را به گوشی تلفن همراهتان متصل نماييد.

8- آيا می توانم کارت بانکی خود را از طريق تلفن همراه ثبت نمايم ؟
بلی، به هنگام استفاده از خدمات و پرداخت وجه مورد نظر ابتدا شماره کارت ورمز دوم را وارد نموده و عمليات پرداخت را انجام خواهيد داد، پس از آن سامانه از شما خواهد پرسيد که چنانچه قصد ثبت اين کارت کارت بانکی را داريد گزينه تاييد را انتخاب نماييد، به اين ترتيب کارت مورد نظر شما ثبت خواهد شد.

9- آيا امکان ثبت کارت بانکی از طريق سايت نيز وجو دارد؟
بلی، ابتدا می بايست در منوی خدمات گزينه ثبت نام در سايت، کد ثبت نام دريافت سپس به سايت http://hamrah24.sep.ir جهت تکميل عمليات ثبت نام و فعالسازی مراجعه نماييد، پس از آن قادر خواهيد بود کارت/کارتهای بانکی خود را در سايت ثبت نماييد .

10- چطور می توانم کد ثبت نام دريافت کنم؟
پس از شماره گيری *724# و مشاهده منوی خدمات همراه 24، گزينه خدمات و سپس ثبت نام در سايت را انتخاب نماييد،بلافاصله سامانه به شما کد ثبت نامی را نمايش خواهد داد که می بايست با کمک آن جهت تکميل عمليات ثبت نام به سايتhttp://hamrah24.sep.ir مراجعه نماييد.

11- نحوه ثبت نام در سايـت به چه صورت است؟
پس از دريافت کد ثبت نام و مراجعه به سايت http://hamrah24.sep.ir ابتدا می بايست روی گزينه عضويت کليک نماييد.

 

 

 


سپس مشخصات خود را ثبت نموده و کد کاربری و رمز عبور به منظور ايجاد حساب برای خود مشخص نماييد.


سپس پس از تاييد شناسه کاربری، به صفحه قبول شرايط و قوانين سايت هدايت خواهيد شد و پس از ان فعالسازی صورت خواهد گرفت به اين ترتيب که کاربر می بايست شماره همراه و کد ثبت نام دريافتی را در آن قسمت وارد نمايد، پس از تاييد منوی خدمات سايت به شما نمايش داده خواهد شد، به اين ترتيب قادر خواهد بود از خدمات سايت مانند ثبت، حذف و ويرايش کارت و همچنين گزارشگيری از کليه پرداختها و.. بهره مند شويد.

 12- امکان ثبت چند کارت بانکي وجود دارد ؟
بر روی گوشی تلفن همراه تنها امکان ثبت 4 کارت بانکی وجود دارد اما چنانچه قصد پرداخت با کارت ديگری غير از کارتهای ثبت شده خود را داشته باشيد، می توانيد گزينه ساير کارتها را انتخاب، شماره و رمز دوم کارت مورد نظر را وارد و پرداخت خود را انجام دهيد بدون آنکه آن را ثبت نماييد .

13- آيا کليه کارتهاي ثبت شده سايت در گوشي تلفن همراه هم قابل نمايش است؟
بر روی سايت نيز هر تعداد کارتی که ثبت می کنيد، فقط 4 مورد آن را روی گوشی تلفن همراه به کاربر نمايش داده می شود.

14- کارتهاي ثبت شده در گوشی تلفن همراه به چه صورت قابل شناسايي است ؟
چنانچه کارت بانکی خود را از طريق گوشی ثبت نموده باشيد، سيستم کارت مورد نظر را باتوجه به اينکه مربوط به چه بانکی است، با نام آن کارت به شما نمايش خواهد داد. به عنوان مثال چنانچه کارت بانکی شما سامان باشد با نام saman1 به شما نمايش خواهد داد آگر يکی ديگر از کارتهای سامان خود را ثبت نماييد، با نام saman2 به شما نماش خواهد داد.

15- آيا امکان حذف کارت در گوشی نيز وجود دارد؟
بلي، در منوی خدمات گزينه حذف امکان حذف کارت بانکی برای شما ايجاد شده است .

16- به هنگام ثبت کارت بانکي در سايت گاهي با ورود شماره کارت، فيلد پنجم فعال مي گردد درصورتيکه تعداد ارقام شماره کارت 16 رقم مي باشد . در اينصورت چه بايد کرد؟
در صورت داشتن برخي از کارت هاي بانکهاي تجارت و سپه، فيلد پنجم ( سه رقم آخر ) فعال مي گردد، در صورتي که بانک صادر کننده کارت تراکنشهاي موبايلي را پذيرش نمايد نيازي به وارد کردن مقدار در قسمت پنجم نمي باشد ( 16 رقم عدد و سه رقم باقي مانده خالي وارد گردد) ولي در صورتي که بانک صادر کننده کارت تراکنشهاي موبايلي را پذيرش ننمايد، مي بايست در قسمت پنجم 000 وارد گردد.

17- علت خطاي " اطلاعات کارت نامعتبر است " پس از ورورد اطلاعات کارت به هنگام ثبت کارت در سايت چيست؟
خطاي "اطلاعات کارت نامعتبر مي باشد" ممکن است به علت هر يک از دلايل ذيل باشد:
1- شماره کارت اشتباه وارد شده است.
2- رمز دوم (رمز اينترنتي) اشتباه وارد شده است.
3- CVV2- کد سه يا چهار رقمي مندرج در پشت کارت- اشتباه وارد شده است که با مراجعه به دستگاه خودپرداز(ATM) مي توانيد رمز دوم خود را تغيير دهيد.
4- تاريخ انقضاء به اتمام رسيده است.
5- موجودي کافي نباشد، به منظور بررسي صحت اطلاعات کارت بصورت سيستمي مبلغ 1000 ريال از آن حساب کسر و بلافاصله عودت داده مي شود، چنانچه کاربر به اندازه اين عمليات موجودي نداشته باشد با خطاي فوق روبرو مي شود .

18- جهت تغيير زبان سامانه همراه 24 بر روی تلفن همراه چه اقدامي بايد انجام دهم؟
به منظور تغيير زبان سامانه همراه 24 می بايست به منوی خدمات،گزينه خدمات مراجعه و با انتخاب تغيير زبان، زبان سامانه همراه 24 را در گوشی خود تغيير دهيد.

19- رمز دوم کارت چيست و چگونه مي توان رمز دوم کارت را تهيه نمود؟
هر کارت بانکي داراي دو رمز مي باشد. رمز اول يا PIN1 براي استفاده از ATM و خريد از طريق POS مي باشد که اين رمز 4 رقم مي باشد. رمز دوم و يا PIN2 براي خريد اينترنتي و پرداخت قبوض و يا انتقال وجه اينترنتي مورد استفاده قرار مي گيرد. براي دريافت رمز دوم کارت خود کافي است به هر يک از ATM هاي بانک صادر کننده کارت خود مراجعه نماييد و از طريق گزينه هاي ATM رمز دوم و يا رمز اينترنتي را دريافت نماييد.

20- سرويس مانده گيري براي برخي از کارتها پاسخي ارائه نمي کند، دليل آن چيست؟
در صورتي که کارت شما متعلق به يکي از بانکهاي سپه، پارسيان و يا تجارت مي باشد، به دليل عدم پذيرش تراکنشهاي سرويس موبايل از طريق اين بانکها، امکان مانده گيري کارتهاي صادر شده اين بانکها ميسر نمي باشد که اميداوريم اين بانکها با فعال سازي اين سرويس، امکان مانده گيري براي دارندگان کارتهاي بانک خود را مهيا نمايند.
21- آيا تنها کارتهاي بانک سامان قابليت استفاده در اين سيستم را دارد؟
خير، تمام کارتهاي عضو شتاب با داشتن رمز دوم قابليت استفاده در اين سيستم را دارند. توجه شود که کارت آن دسته از بانکها که امکان پذيرش تراکنشهاي موبايلي را ندارند(مانند بانکهاي تجارت، سپه، پارسيان، مهر) امکان مانده گيري از طريق اين سيستم را ندارند و اين مورد به دليل عدم امکان پذيرش تراکنشهاي نوع موبايلي از طريق اين بانکها مي باشد

22- منظور از استعلام بدهی موبايل در منوی قبض چيست؟
شما قادريد از طريق همراه 24 قبض تلفن همراهتان را بدون ورود شناسه قبض و پرداخت، پرداخت نماييد. به اين ترتيب که پس ار انتخاب گزينه استعلام بدهی موبايل، سامانه بدهی تلفن همراه شما را تا آن لحظه نمايش خواهد داد و شما می توانيد آن را پرداخت نماييد.

 

نقشه سایت | نمای قابل چاپ | تماس با ما | درباره ما
© 2008 - 2019 شرکت پرداخت الکترونیک سامان